Nejlepší péče o vaše oči  #SOMICH
Zákaznická linka: +420 775 556 563

Hledáme nové kolegy

Hledáme nové kolegy na tyto pracovní pozice: lékař/lékařka (L1 - L3)
optik nebo všeobecná/praktická sestra.
Chci více informací o pracovních pozicích.

Nejlepší péče o Vaše oči Oční klinika SOMICH

Zvolíme optimální řešení pro léčbu vašich očí, abyste i nadále mohli žít naplno

MÁM ZÁJEM O VYŠETŘENÍ
Jste již naším pacientem? *
Hvězdičkou označené údaje jsou povinné a je nutné je vyplnit.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Laserové operace

Podstupte bezbolestnou laserovou operaci očí, která vás zbaví brýlí i kontaktních čoček. Již druhý den po operaci uvidíte lépe! Zákrok je rychlý a bezbolestný.

Operace sítnice a sklivce

V našem očním centru se zaměřujeme na diagnostiku onemocnění sítnice a její léčbu. Zaměřujeme se na prevenci, diagnostiku a léčbu věkem podmíněné makulární degenerace (VPMD).

Operace šedého zákalu

Šedý zákal má snadné, rychlé a bezbolestné řešení. Zbavte se ho díky operaci šedého zákalu a dívejte se na svět znovu ostře. Operace šedého zákalu probíh během několika málo minut.

Léčba a transplantace rohovky

Předpokladem pro úspěšnou léčbu keratokonu je včasná diagnostika. Zpočátku je totiž nepozorovatelná. Včasná léčba umožňuje použít pro řešení keratokonu inovativní metody léčby.

Léčba zeleného zákalu

Mnoho lidí se i dnes domnívá, že zelený zákal (glaukom) nelze léčit. Opak je pravdou a naopak je třeba léčbu zahájit co nejdříve. V současnosti lze zelený zákal řešit formou speciálních kapek nebo chirurgicky.

Estetické výkony

Oči jsou nejen nejdůležitějším smyslovým orgánem, ale také často prvním, čeho si na ostatních všimneme a na co zaměřujeme svou pozornost.

Oční centra SOMICH s.r.o.

V očních centrech SOMICH pečujeme o zrak našich pacientů již od roku 2004, kdy jsme založili 1. Středisko oční mikrochirurgie (SOMICH) v Plané u Mariánských Lázní.

Naším cílem a závazkem zároveň je poskytovat dostupnou komplexní oční péči pacientům v Plzeňském a Karlovarském kraji. Zakládáme si na odborné erudici personálu, prvotřídním technickém vybavení a osobním přístupu k pacientům.

V našich očních centrech nabízíme řešení šedého i zeleného zákalu, odstranění dioptrií laserovou operací či aplikací nitroočních čoček. Zabýváme se také řešením věkem podmíněné makulární degenerace a dalších onemocnění sítnice a sklivce. Provádíme také estetické oční výkony.

„Jsme oční klinika s dlouholetou rodinnou tradicí. Našim trvalým a hlavním cílem je spokojený pacient. Nabízíme profesionální a přátelský přístup, příjemné prostředí, moderní vybavení, zkušený tým lékařů i sester.“

portret
Ing. Michaela Studená, MHA
jednatelka

Tým SOMICH

Roučková Kateřina

Planá, Tachov, Karlovy Vary

Prof. MUDr. Studený Pavel, Ph.D., MHA

Karlovy Vary

Valterová Martina

Karlovy Vary, Sokolov, Kraslice

Šípová Marcela

Karlovy Vary, Planá, Kraslice

Rysková Kateřina

Planá, Tachov, Karlovy Vary

MUDr. Beldová Jitka

Planá, Tachov

Kacerovská Michaela

Horšovský Týn, Planá, Kdyně, Tachov

Froňková Helena

provoz, fakturace

Často kladené OTÁZKY

 • Je operace šedého zákalu bolestivá?

  Bezprostředně před operací se do oka kapou kapky s anestetickým účinkem, takže operace je nebolestivá. Během operace můžete pociťovat tlak v oku, po obličeji Vám poteče voda, uslyšíte různé zvuky přístroje, toto vše mohou někteří jedinci vnímat negativně.

 • Co můžu dělat po operaci šedého zákalu?

  Po operaci můžete dělat skoro vše jako před operací. Např. koukat na TV, chodit na procházky, pracovat s počítačem nebo dělat různé lehké domácí práce.

 • Je mi 80 let. Má operace šedého zákalu v tomto věku smysl?

  Určitě ano. Pokud se po operaci zlepší vidění, dojde ke zkvalitnění života. Budete si moci číst, bezpečněji se pohybovat apod.

 • Pro koho je laserová operace očí vhodná?

  Nejvhodnějšími kandidáty jsou pacienti mezi 18. a cca 45. rokem věku, ale je možno ji v opodstatněných případech použít i u dětí či lidí starších 50 let.

 • Kolik dipotrií je možné laserem odstranit?

  Jsme schopni kvalitně a rychle odstranit širokou škálu očních vad. Dokážeme korigovat krátkozrakost až do -14,0 dioptrií, dalekozrakost do +6,0 dioptrií, astigmatismus (tzv. cylindr) v rozmezí -6,0 až +6,0 dioptrií. Je však nutné individuální vyšetření každého pacienta, posouzení tloušťky rohovky atp.

 • Jak dlouho trvá laserová operace?

  Celkově strávíte na klinice v den zákroku maximálně 2 hodiny, přičemž samotná laserová operace metodou Femto-LASIK netrvá většinou déle než 15 minut, vlastní působení laserové energie je kratší než jedna minuta.

Máte více otázek? Napište nám

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?