• Nabídka 1
 • Nabídka 2
 • Nabídka 3
 • Nabídka 4
 • Nabídka 5
 • Laserové operace očí

  Oční centrum SOMICH nabízí provedení operací výhradně na nejmodernější laserové sestavě Wavelight od společnosti Alcon, zahrnující femtosekundový Laser FS 200 WaveLight a excimerový laser Allegreto Wave Eye-Q.

  Pomocí této sestavy jsme schopni kvalitně, rychle a bezbolestně odstranit širokou škálu očních vad. Dokážeme korigovat:

  • krátkozrakost až do -14,0 dioptrií,
  • dalekozrakost do + 6,0 dioptrií
  • astigmatismus v rozmezí -6,0 až +6,0 dioptrií.

  Nabízíme laserové zákroky prováděné metodami LASIK, epi-LASIK a FemtoLASIK.

  Laserová sestava umožňuje rovněž provádění transplantací rohovky, implantace rohovkových prstenců.

  Laserové operace

  Podstatou laserové operace je modelace rohovkové tkáně působením laserového paprsku. Laserový paprsek o vlnové délce 193 nm dokáže po dopadu na povrch rohovky šetrně odstranit předem určenou velmi tenkou vrstvu tkáně. Energie laserového záření dokáže přerušit spojení mezi jednotlivými molekulami rohovkové tkáně, čímž dochází k jejich odpaření (vaporizaci). Každý puls excimer laseru je tak schopen odstranit rohovkovou tkáň s přesností na 0,25 mikronu. Rozložení laserových pulsů řídí počítač přes clony a postupným snášením tkáně dochází k požadované změně zakřivení rohovky a tím i ke změně její optické mohutnosti.

  U krátkozrakosti je rohovka v centrální části oplošťována, stává se méně lomivější, u dalekozrakosti je naopak cílem zákroku její zestrmení a zvýšení lomivosti. U astigmatismu je vada korigována vyrovnáním nepravidelného zakřivení rohovky. Díky tomu, že excimer laser produkuje "studené" záření, nehrozí nebezpečí tepelného poškození rohovkové tkáně ani dalších očních struktur. Vysoká přesnost, dobrá předvídatelnost změn v povrchovém zakřivení a bezpečnost řadí excimer laserové zákroky do čela současných refrakčních chirurgických metod.

  Femtosekundové lasery v očním lékařství se používají při operacích na rohovce. Výhoda laseru je v tom že dokáže rohovku řezat s velkou přesností.

  Řezání laserem probíhá na principu fotodisrupce. Laserový paprsek je zaostřen do jednoho bodu, kde dojde ke koncetraci energie a tkáň rohovky se okamžitě změní na plyn (doslova vypaří). Tím vznikaji drobné bublinky, které dále pomájí v procesu oddělení tkáně. Nejlepší femtosekundové lasery dnes dokáží vytvořit bod o průměru pouhých 2 mikronů.

  LASIK s použitím femtosekundového laseru bývá označován jako Femto LASIK.

  Naše oční centrum je vybaveno nejrychlejší laserovou sestavou v ČR. Jako první pracoviště ve střední Evropě jsme zakoupili femtosekundový laser firmy Wawelight.

  Excimerový laser

  ALLEGRETTO WAVE™ EYE-Q je oftalmologický excimerový laser s rozmítaným paprskem, který se používá v refrakční chirurgii. Jedinečnost tohoto systému spočívá ve zdařilé kombinaci technologicky pokročilých komponent, jako je např. kompaktní excimerový laser s vysokým opakovacím kmitočtem pulsů, galvanometrický skener k přesnému umístění laserového spotu a rychlého systému pro sledování pohybů oka (eyetracker) k určení polohy oka a směru laserového paprsku. Gaussův profil paprsku jednotlivých impulsů a průměr stopy menší než 1mm zaručují požadovanou konturu a minimalizují povrchové nerovnosti během ablace. Tato vlastnost spolu s otevřenou koncepcí systému umožňují kromě standardních fotorefrakčních aplikací (myopie s nebo bez astigmatismu, dalekozrakost s nebo bez astigmatismu) také provádění individuálních korektur dle vady jednotlivých pacientů. Lze provádět zákroky na základě např. na topografických nebo aberometrických údajů.

  Další výhodou malého průměru spotu je, že k provozu laseru ALLEGRETTO WAVE™ EYE-Q je potřeba jen velmi malé energie pulsu. Výsledkem je kompaktní zdroj excimerového laserového paprsku s velmi malým objemem a nízkou spotřebou plynu. Protože je excimerový laser provozován s vysokou opakovací frekvencí, je doba zákroku velmi krátká. Integrovaný eyetracker zajišťuje unikátní automatické centrování ablace a reaguje i na rychlé pohyby oka.

  Femtosekundový laser

  WaveLight® FS200 Femtosecond Laser

  V porovnání se všemi femtosekundovými lasery na trhu nabízí nejrychlejší vytvoření flapu.

  • Standardní doba vytvoření flapu je průměrně 6 sekund
  • Automatická kontrola vakua zaručuje konzistentní sukci během zákroku
  • Minimalizuje vzestup nitroočního tlaku během sukce
  • Rychlá regenerace zraku

  Naše kontakty

  Oční centrum Karlovy Vary
  Závodní 391 / 96C
  360 06 Karlovy Vary

  Sídlo a fakturační adresa
  SOMICH s. r. o.

  Závodní 391 / 96C,
  360 06 Karlovy Vary

  Zák. linka: +420 775 556 563
  E-mail: somichrecepce@gmail.com

  Naše další pracoviště

  Napište nám

  Ohlasy našich spokojených pacientů

  Předchozí pacient Následující pacient Další pacienti

  SOMICH oční centrum na Facebooku
  Akceptujeme platební karty

  Copyright © 2021, Somich. Všechna práva vyhrazena. Realizace iNDiGOmultimedia s.r.o.
  Kontaktní informace - Zákaznická linka 775 556 563, eMail: somichrecepce@gmail.com

  Napište nám  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováváním osobních údajů na našem webu.