• Nabídka 1
 • Nabídka 2
 • Nabídka 3
 • Nabídka 4
 • Nabídka 5
 • Krátkozrakost (Myopie)

  Krátkozrakost (Myopie), špatné vidění do dálky a dobré vidění do blízka. Světelné paprsky se sbíhají před sítnicí. Ke korekci se používají rozptylky, minusová skla.

  Postihuje asi 30 procent obyvatelstva. Výjimečně vzniká v útlém dětství. Nejčastěji se objevuje ve školních letech a postupně narůstá až do časné dospělosti, kdy se vývoj většinou zcela nebo téměř zastaví.

  Při myopii ostrý obrázek okolí dopadá před sítnici. Na sítnici se paprsky již opět rozbíhají, a proto je obraz na sítnici rozostřený. Příčinou je příliš dlouhé oko nebo příliš silná lomivost optického systému oka, která zalomí paprsky více než je třeba a ty se soustředí v místě před sítnicí.

  Pacient trpící myopií vidí špatně na dálku, ale dobře na blízko. Vzdálenost, na kterou myop ostře vidí je tím kratší, čím je myopie vyšší.

  Charakteristické příznaky

  Mhouříte oči, abyste jasně viděli do dálky? Míjíte své přátele na ulici, aniž byste je poznali? Píše Vaše dítě s nosem nalepeným na sešit? Pokud ano, jedná se o první příznaky myopie. Rodiče si většinou všimnou, že dítě mhouří oči, když chce vidět předměty v dálce. Učitelé mohou zjistit, že dítě ze zadních lavic nesleduje pozorně učivo, neboť nevidí dobře na tabuli. Dítě může být omylem nařčeno z nesoustředěnosti a posláno k psychologovi, proto je při nepozornosti třeba myslet i na tuto dioptrickou vadu, obzvláště když rodiče jsou krátkozrací.

  Jaké jsou možnosti korekce?

  Krátkozrakost se obvykle napravuje rozptylným (minusovým) brýlovým sklem nebo kontaktní čočkou, které upravují průběh paprsků tak, aby se znovu setkaly na sítnici.Tím se usnadní akomodace a zabrání se tak únavě očí a bolestem hlavy. Krátkozrakost je lehká do 3 dioptrií, střední do 7 dioptrií a vysoká nad 7 dioptrií. U lidí s vysokou krátkozrakostí někdy dochází ke ztenčování sítnice a je u nich vyšší riziko vzniku trhlin v sítnici a riziko vzniku odchlípení sítnice.Tato rizikovější krátkozrakost se označuje jako degenerativní krátkozrakost.

  Naše kontakty

  Oční centrum Karlovy Vary
  Závodní 391 / 96C
  360 06 Karlovy Vary

  Sídlo a fakturační adresa
  SOMICH s. r. o.

  Závodní 391 / 96C,
  360 06 Karlovy Vary

  Zák. linka: +420 775 556 563
  E-mail: somichrecepce@gmail.com

  Naše další pracoviště

  Napište nám

  Ohlasy našich spokojených pacientů

  Předchozí pacient Následující pacient Další pacienti

  SOMICH oční centrum na Facebooku
  Akceptujeme platební karty

  Copyright © 2021, Somich. Všechna práva vyhrazena. Realizace iNDiGOmultimedia s.r.o.
  Kontaktní informace - Zákaznická linka 775 556 563, eMail: somichrecepce@gmail.com

  Napište nám  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováváním osobních údajů na našem webu.