• Nabídka 1
 • Nabídka 2
 • Nabídka 3
 • Nabídka 4
 • Nabídka 5
 • Léčba šedého zákalu

  V současné době neexistují žádné léky, které by mohly vzniklý zákal odstranit. Jedinou možností obnovy vidění je operační zákrok, při kterém se z oka odstraní zkalená čočka a nahradí se čočkou umělou.

  Vhodná doba k operaci?

  Základním důvodem k operaci je pokles zrakové ostrosti. Operaci šedého zákalu doporučujeme , když snižuje pacientovi kvalitu vidění natolik, že jej obtěžuje v jeho osobním i pracovním životě.

  Jak šedý zákal operujeme?

  Operaci provádíme v tzv.topické anestezii, která spočívá v instilaci anestetických kapek do oka, čímž dojde k jeho znecitlivění
  Jedinou užívanou technikou na špičkových pracovištích je v současné době fakoemulzifikace jádra ultrazvukem.

  Fakoemulzifikace

  Fakoemulzifikace je extrakapsulární extrakce, při níž je jádro rozděleno na malé části a odsáto pomocí ultrazvukem ovládané kanyly. Tato technika má výhodu v možnosti provedení celé operace malým řezem, což snižuje množství peroperačních i pooperačních komplikací, urychluje hojení a zkracuje délku výkonu.
  Operace provádíme na nejmodernějších přístrojích, které jsou vybaveny i tzv. torsní fakoemulsifikací. Umožňují bezpečné operace i u velmi zralých, pokročilých zákalů.

  Typy implantovaných nitroočních čoček

  Standardně implantujeme všem pacientům měkké akrylátové nitrooční čočky, které se vyznačují perfektní snášenlivostí a velmi malým výskytem tzv. sekundární katarakty. Pacientům nabízíme i nadstandardní implantáty: torické čočky, asferické čočky se žlutým filtrem, event. multifokální čočky.

  Pooperační rehabilitace zraku

  Obnova vidění po operaci je velmi rychlá. Již druhý den po operaci vidí zpravidla pacient dobře. Někdy může být vidění po operaci přechodně mlhavé, zpravidla se však vyjasní během několika málo dní.
  K definitivní stabilizaci zraku dochází většinou do měsíce po operaci. Po této době lze již předepsat nové brýle. Většina pacientů vidí po operaci ostře do dálky, na čtení však musí používat brýle.

  Naše kontakty

  Oční centrum Karlovy Vary
  Závodní 391 / 96C
  360 06 Karlovy Vary

  Sídlo a fakturační adresa
  SOMICH s. r. o.

  Závodní 391 / 96C,
  360 06 Karlovy Vary

  Zák. linka: +420 775 556 563
  E-mail: somichrecepce@gmail.com

  Naše další pracoviště

  Napište nám

  Ohlasy našich spokojených pacientů

  Předchozí pacient Následující pacient Další pacienti

  SOMICH oční centrum na Facebooku
  Akceptujeme platební karty

  Copyright © 2021, Somich. Všechna práva vyhrazena. Realizace iNDiGOmultimedia s.r.o.
  Kontaktní informace - Zákaznická linka 775 556 563, eMail: somichrecepce@gmail.com

  Napište nám  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováváním osobních údajů na našem webu.