• Nabídka 1
 • Nabídka 2
 • Nabídka 3
 • Nabídka 4
 • Nabídka 5
 • Časté dotazy

  10.4.2012, Martin Veselý - Je mi 63 let a mám šedý zákal na pravém oku. Chystám se na operaci. Bolí operace?
  Díky znecitlivujícím kapkám a lékům, jež vám pomohou uvolnit se, přináší tento postup jen minimální nepříjemné pocity. 

  Je nutné kapat před operací nějaké kapky ?  

  Není, oči se Vám budou rozkapávat u nás až v den operace a kapat kapky budete muset až po operaci.                                                             

  Musím mít před operací vyšetření od praktického lékaře  

  Nemusíte, stačí nám poouze zpráva do Vašeho očního lékaře, který Vás na operaci posílá. A na všechny informace ohledně Vaší anamnézy se Vás vyptá sestra na recepci. 

  Musím se před operací odlíčit ?                                                                       Ano, je to nezbytně nutné ! Věnujte prosím dostatečnou péči dokonalému odlíčení. Zejména pečlivě odstraňte zbytky řasenky z prostoru mezi řasami.

  Je operace bolestivá?                                                                                   Bezprostředně před operací se do oka kapou kapky s anestetickým účinkem, takže operace je nebolestivá. během operace můžete pociťovat tlak v oku, po obličeji Vám poteče voda, uslyšíte různé zvuky přístroje, toto vše můžou někteří jedinci vnímat negativně.

  Kdy mám jít po operaci na kontrolu?        

  Pacient by měl jít do týdne na kontrolu ke svému očnímu lékaři.                                                                     

  Jak dlouho budu po operaci kapat kapky?                                                               Kapky se většinou kapou ještě minimálně 14 dní do operovaného oka, 3x denně, pokud neurčí lékař jinak.

  Co můžu dělat po operaci?                                                                                          Po operaci můžete dělat skoro vše jak před operací. Např.koukat na tv, chodit na procházky, pracovat s počítačem nebo dělat různé lehké domácí práce. 

  Co nemůžu dělat po operaci ?                                                                    Po operaci je minimálně 6 týdnů zakázáno chodit do sauny, koupat se v moři, v bazénu, pobývat v zakouřeném a prašném prostředí, provozovat adrenalinové a kontaktní sporty. 

  Kdy se můžu vrátit do práce?                                                                      To záleží na druhu práce, návrat do kancelářských zaměstnání je možný již za několik dní po operaci. Fyzicky namáhavé práce je možno povolit od šestého týdne.

  Musím po operaci nosit tmavé brýle?                                                             Nošení tmavých brýlí je zcela individuální, pokud vám pobyt na slunku nevadí, pak tmavé brýle nosit nemusíte.

  Kdy můžu začít řídit auto?                                                                                                  Většina pacientů po operaci šedého zákalu je schopna řídit přibližně 4 týdny po zákroku, až se zrakové funkce oka ustálí.                                                    Potvrzení pro dopravní inspektorát Vám vydá obvodní nebo praktický lékař na základě zprávy od očního lékaře.

  Za jak dlouho po operaci se můžu sprchovat, mýt vlasy a koupat se?               Sprchovat a koupat se můžete již v den zákroku. pokud Vám s mytím vlasů někdo pomůze, bude to pro Vás snažší. Ideální a bezpečnější je v prvních dnech mytí vlasů v záklonu. První týden je důležité nepodráždit oko šamponem a ničím, což by Vás nutilo k mnutí oka.

  Jak dloho mi čočka v oku vydrží?                                                                                      Nitrooční čočka v oku Vás tzv. přežije. To znamená, že vydrží několik desetiletí. Jen výjimečně je zapotřebí ji vyměnit.

  Tatínek jde na operaci k Vám. Musím tam čekat celou dobu s ním?                  Nemusíte. Můžete odjet a mi Vám zavoláme až bude čas odvézt tatínka domů.

  Je mi 80 let. Má operace v tomto věku smysl?                                               Určitě ano. Pokud se po operaci zlepší vidění, dojde ke zkvalitnění života. Budete si moci číst, bezpečněji se pohybovat a pod.

  Naše kontakty

  Oční centrum Karlovy Vary
  Závodní 391 / 96C
  360 06 Karlovy Vary

  Sídlo a fakturační adresa
  SOMICH s. r. o.

  Závodní 391 / 96C,
  360 06 Karlovy Vary

  Zák. linka: +420 775 556 563
  E-mail: somichrecepce@gmail.com

  Naše další pracoviště

  Napište nám

  Ohlasy našich spokojených pacientů

  Předchozí pacient Následující pacient Další pacienti

  SOMICH oční centrum na Facebooku
  Akceptujeme platební karty

  Copyright © 2020, Somich. Všechna práva vyhrazena. Realizace iNDiGOmultimedia s.r.o.
  Kontaktní informace - Zákaznická linka 775 556 563, eMail: somichrecepce@gmail.com

  Napište nám  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováváním osobních údajů na našem webu.