• Nabídka 1
 • Nabídka 2
 • Nabídka 3
 • Nabídka 4
 • Nabídka 5
 • Vyšetření pacienta

  Nitrooční tlak

  Základním vyšetřením u pacientů s glaukomem nebo s podezřením na glaukom je měření nitroočního tlaku. Na našem pracovišti provádíme měření pomocí moderních, velmi přesných nekontaktních tonometrů, u některých pacientů používáme speciální měření pomocí dynamické konturní tonometrie, která je schopna zachytit také kolísání nitroočního tlaku v průběhu srdeční akce. Našim pacientům také nabízíme provedení denní křivky, kdy zaznamenáváme kolísání hodnot nitroočního tlaku v průběhu dne.

  Kvalita periferního vidění (Perimetr)

  Zhruba 2x ročně u všech pacientů s prokázaným glaukomovým onemocněním je vhodné provedení Perimetr. Pacient u tohoto vyšetření reaguje na světelné podněty objevující se v periferním zorném poli. Doba, která je nutná k zaregistrování těchto podnětů, je počítačově analyzována a je vytvořen graf, který lékaři poskytne užitečné informace o funkci zrakových vláken ve zrakovém nervu. Vyšetření je pro pacienta nezatěžující a zcela nebolestivé.

  Analýza zrakového nervu

  Zhruba 2x ročně u všech pacientů s glaukomovým onemocnění a 1x ročně u pacientů se zvýšeném rizikem vzniku zeleného zákalu je vhodné provedení počítačové analýzy zrakového nervu pomocí přístrojů jako je HRT, GDx nebo OCT. Naše jednotlivá pracoviště vlastní všechny tři tyto přístroje. Tato zařízení skenují pacientů zrakový nerv ( respektive výstup zrakového nervu na očním pozadí – tzv. papila). Dochází k počítačovému zpracování nálezu a stav oka je porovnán jednak se statistickou normou a především s předchozím nálezem (například před půl rokem). Přístroj je schopen zaznamenat i velmi nepatrné změny, které jsou jiným způsobem nepostihnutelné. V současné době se jedná o nejlepší metodu sledování průběhu onemocnění a potvrzení správnosti léčby. Vyšetření je zcela nebolestivé a nezatěžující. Na rozdíl od vyšetření Perimetru, nevyžaduje soustředěnost pacienta a je tak prakticky vyloučena možná chyba způsobená pacientem. Toto vyšetření není hrazeno ze všeobecného zdravotního vyšetření, cena vyšetření je 300 Kč/oko.

  Gonioskopie

  U tohoto vyšetření je pomocí speciální čočky vyšetřeno anatomické upořádání přední oční komory, a to především té části, ve které jsou umístěny odtokové cesty, kterými z oka odtéká nitrooční tekutina. Jejich případné zúžení nebo ucpání často vede ke zvýšení nitroočního tlaku. Vyšetření se provádí zpravidla pouze jednou, a to při stanovování diagnózy zeleného zákalu. Je nebolestivé

  Pachymetrie

  Při tomto vyšetření je změřena tloušťka rohovky, která do značné míry může ovlivnit měření nitroočního tlaku. Pacient s příliš tenkou rohovkou jsou naměřeny hodnoty nitroočního tlaku nižší než ve skutečnosti, pacienti s nestandardně silnou rohovkou jsou hodnoty tlaku naopak falešně vysoké. Na našem pracovišti provádíme měření tloušťky rohovky pomocí Scheimpflugovy kamery, což jsou velice přesné přístroje schopné automaticky korigovat naměřené hodnoty tlaku. Vyšetření je zcela nebolestivé a nezatěžující.

  Křivka krevního tlaku

  U některých pacientů je vhodné vyšetření hodnot krevního tlaku v průběhu 24 hodin. Toto vyšetření využíváme především u osob s nízkým nebo kolísavým krevním tlakem, u kterých může mít toto kolísání nepříznivý vliv na průběh glaukomového onemocnění. Jsou to pacienti s občasným motáním hlavy, například při rychlejších změnách polohy, pacienti s chladnými končetinami atd. Vyšetření provádíme ve spolupráci s všeobecnými lékaři a internisty.

  Naše kontakty

  Oční centrum Karlovy Vary
  Závodní 391 / 96C
  360 06 Karlovy Vary

  Sídlo a fakturační adresa
  SOMICH s. r. o.

  Závodní 391 / 96C,
  360 06 Karlovy Vary

  Zák. linka: +420 775 556 563
  E-mail: somichrecepce@gmail.com

  Naše další pracoviště

  Napište nám

  Ohlasy našich spokojených pacientů

  Předchozí pacient Následující pacient Další pacienti

  SOMICH oční centrum na Facebooku
  Akceptujeme platební karty

  Copyright © 2020, Somich. Všechna práva vyhrazena. Realizace iNDiGOmultimedia s.r.o.
  Kontaktní informace - Zákaznická linka 775 556 563, eMail: somichrecepce@gmail.com

  Napište nám  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováváním osobních údajů na našem webu.