• Nabídka 1
 • Nabídka 2
 • Nabídka 3
 • Nabídka 4
 • Nabídka 5
 • Léčba zeleného zákalu

  Není pravdou, že zelený zákal nelze léčit. Naopak je zcela nezbytné toto onemocnění včas objevit a následně léčit, tak abychom pacienta uchránili před konečnými stadii onemocnění, které mohou vést až k úplné slepotě. Hlavním principem léčby je snížení hodnot nitroočního tlaku na hodnoty, při kterých nedochází k dalšímu poškozování očního nervu. Léčba může být jak medikamentózní – pomocí kapek, tak chirurgická.

  Medikamentózní léčba

  Dnes existuje na trhu velká škála velmi účinných kapek, které snižují nitrooční tlak a tím chrání zrakový nerv před dalším poškozováním. U velké části pacientů je tak možné se vyhnout chirurgickému řešení. V současné době jsou pacienty velmi oblíbené kapky, které neobsahují konzervační látky a léčba je tak pro pacient velmi komfortní. U některých pacientů dochází v průběhu onemocnění ke snížení účinnosti léčby a je pak nutné léčbu změnit, nebo kombinovat 2 typy očních kapek. Ze strany pacienta je zcela zásadní aby používal léky přesně dle instrukcí ošetřujícího lékaře.

  Chirurgická léčba

  Pokud se nedaří nitrooční tlak snížit, nebo pokud pacient netoleruje nitrooční kapky (alergie, podráždění atd.) je nutné provést chirurgický zákrok ke snížení hodnoty nitroočního tlaku. Podstatou těchto operací je vytvoření náhradní odtokové cesty pro komorovou tekutinu. Starším typem této operace je tzv. trabekulektomie, u které je do oka vytnut malý otvůrek, kterým tekutina z oka odtéká. Na našem pracovišti je tato metoda používána spíše výjimečně, a to především vzhledem k vyššímu procentu možných komplikací ve srovnání s metodami modernějšími. Dalším typem operací je hluboká sklerektomie s použitím implantátů (T flux) u které provádím e pouze ztenčení malého okrsku na oku a pročištění odtokových cest. Tato operace je poměrně náročná na chirurgickou zručnost. Náš chirurgický tým má s těmito operacemi mnohaletou zkušenost a také jeden z největších souborů úspěšně operovaných pacientů v ČR. Dalším typem chirurgického zákroku je operace mikroperforující , kdy je do oka implantována drobná kovová drenážní trubička (ExPress), odvádějící komorovou tekutinu. Obě posledně jmenované techniky mají relativně nízký počet operačních a pooperačních komplikací. Některé zdravotní pojišťovny našim pacientům tyto operace proplácejí v plné výši.

  Závěr:

  Proč navštívit oční ambulance a oční kliniky firmy Somich?

  1. K dispozici jsou všechna dostupná moderní vyšetření k diagnóze a sledování průběhu glaukomového onemocnění

  3. Náš odborně proškolený personál má dlouholeté zkušenosti s vyšetřením a léčbou pacientů se zeleným zákalem

  4. Naši oční chirurgové mají dlouholeté zkušenosti s operačním řešením zeleného zákalu.

  5. Naše výsledky léčby zeleného zákalu byly presentovány a příznivě hodnoceny na řadě našich i zahraničních kongresech a také publikovány v odborné literatuře.

  Naše kontakty

  Oční centrum Karlovy Vary
  Závodní 391 / 96C
  360 06 Karlovy Vary

  Sídlo a fakturační adresa
  SOMICH s. r. o.

  Závodní 391 / 96C,
  360 06 Karlovy Vary

  Zák. linka: +420 775 556 563
  E-mail: somichrecepce@gmail.com

  Naše další pracoviště

  Napište nám

  Ohlasy našich spokojených pacientů

  Předchozí pacient Následující pacient Další pacienti

  SOMICH oční centrum na Facebooku
  Akceptujeme platební karty

  Copyright © 2020, Somich. Všechna práva vyhrazena. Realizace iNDiGOmultimedia s.r.o.
  Kontaktní informace - Zákaznická linka 775 556 563, eMail: somichrecepce@gmail.com

  Napište nám  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováváním osobních údajů na našem webu.