• Nabídka 1
 • Nabídka 2
 • Nabídka 3
 • Nabídka 4
 • Nabídka 5
 • Karlovarští lékaři provedli unikátní operaci rohovky

  24.06.2011

  vloženo: 23. 6. 2011 16:05, autor: ČT24

  Operace oční rohovky Operace oční rohovky

  Karlovy Vary - V Karlovarské krajské nemocnici provedl tým lékařů poprvé unikátní operaci, při níž implantoval pacientce v jednom oku umělou oční rohovku KeraKlear. Šedesátiletá žena, která kvůli takzvanému Leyelovu syndromu trpěla prakticky slepotou, znovu začíná vidět a týden po operaci už může například číst noviny. Unikátní chirurgický postup při tomto zákroku byl použit poprvé v celosvětovém měřítku, oznámil vedoucí týmu primář Pavel Studený.

  Lékaři pro zákrok navrhli způsob, který spočíval ve spojení několika metod kombinujících chirurgické postupy i použitý nástroj. Namísto femtosekundového laseru operovali vibrujícím diamantovým nožem. Podle Studeného nelze moderní laser použít u mnoha pacientů, protože vyžaduje relativně čirou rohovku. To u nově zvoleného postupu není třeba. "Velkým plusem je rychlost zákroku, který trval kolem 15 minut a lze ho provádět ambulantně. Výrazně se snižuje riziko pooperačních komplikací," podotkl Studený.

  Operace oční rohovky
  Primář Studený vysvětluje postup operace

  Lékaři karlovarské nemocnice a oční kliniky Somich nejdříve zvolený postup konzultovali s americkým výrobcem umělé rohovky. Poté, co byl schválen, byl současně tým primáře Studeného přizván ke spolupráci na celosvětové studii, jež má zhodnotit v dlouhodobém horizontu výsledky těchto operací. "K zákroku jsou připraveni další tři pacienti, z toho jeden dětský. Po zákrocích budeme pacienty sledovat po delší čas a poté hodláme seznámit s naší metodou i odbornou veřejnost," uvedl Studený.

  Nový způsob operace je levnější, ale stále nákladný

  Pacientka Judita Šiňanská po operaci Pacientka Judita Šiňanská po operaci Operovaná pacientka má nyní kolem 20 procent normálního vidění a zrak na jejím operovaném oku se má dále zlepšovat, konstatoval Studený. Alespoň tomu podle něj nasvědčuje pooperační průběh. Pacientka Judita Šiňanská z Chebu řekla, že problémy se zrakem měla 30 let a zhoršovaly se. Na levém oku podstoupila pět operací, včetně klasické transplantace rohovky od dárce, ani jedna z nich ale nebyla úspěšná.

  Přestože je operační postup zvolený týmem primáře Studeného levnější než jiné metody, stále jde o poměrně nákladnou záležitost. Jen umělá oční rohovka (keratoprotéza) stojí 70 tisíc korun. Operace zatím hradí její výrobce, o platbách za tento výkon bude teď třeba jednat se zdravotními pojišťovnami, uvedl Studený. "Momentálně by musela nemocnice peníze na tento zákrok hradit z paušálu, jenž od pojišťoven dostává. To znamená, hledat ve svých finančních rezervách," konstatoval Studený.

   

  Naše kontakty

  Oční centrum Karlovy Vary
  Závodní 391 / 96C
  360 06 Karlovy Vary

  Sídlo a fakturační adresa
  SOMICH s. r. o.

  Závodní 391 / 96C,
  360 06 Karlovy Vary

  Zák. linka: +420 775 556 563
  E-mail: somichrecepce@gmail.com

  Naše další pracoviště

  Napište nám

  Ohlasy našich spokojených pacientů

  Předchozí pacient Následující pacient Další pacienti

  SOMICH oční centrum na Facebooku
  Akceptujeme platební karty

  Copyright © 2020, Somich. Všechna práva vyhrazena. Realizace iNDiGOmultimedia s.r.o.
  Kontaktní informace - Zákaznická linka 775 556 563, eMail: somichrecepce@gmail.com

  Napište nám  Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováváním osobních údajů na našem webu.