• Nabídka 1
 • Nabídka 2
 • Nabídka 3
 • Nabídka 4
 • Nabídka 5
 • Marková Zdeňka- TRIFO

  28.02.2017

   

  Brýle jsem potřebovala od svých 48 let, nejprve na blízko a během času i na dálku.  Bohužel, každé dva roky se musely dioptrie přidávat, takže ve věku 60 let už jich skla v mých brýlích měla téměř pět. Kromě toho jsem používala např. na běžné domácí práce (tzv. střední vzdálenost vidění) jedny starší brýle asi se třemi dioptriemi. Představovalo to pro mě jejich neustálé nasazování a vyměňování podle toho, co jsem právě dělala, a to nemluvím o hledání těch správných, když nebyly zrovna po ruce,  a přemýšlení, kam jsem je odložila.


  Blížil se mi 61. rok života a já jsem opět cítila, že brýle, které používám, už nejsou optimální. Tedy další a zase silnější skla? Tehdy jsem si řekla: A dost! Nehodlám zbytek života strávit neustálou manipulací s brýlemi! Mám řadu aktivit, hodně cestuji a troje brýle mě už opravdu obtěžují. Naštěstí jsem věděla o možnosti operační implantace umělých očních čoček. Rozhodla jsem se využít služeb Očního centra SOMICH, s.r.o. a především perfektní práce a zkušeností primáře MUDr. Pavla Studeného. Po vyšetření mého zraku vyšlo najevo, že je aplikace umělých čoček pro mne vhodná. Z nabízených možností jsem si vybrala trifokální čočky špičkové kvality. Není to laciná záležitost, ale přestože nepatřím k lidem s neomezenými finančními možnostmi, neváhala jsem. Ušetřit se dá na jiných místech a věcech, které nejsou nezbytné. Ale zrak k nim rozhodně nepatří.

   

  Pan primář mi vše důkladně vysvětlil včetně možnosti, že zřejmě nebudu hned vidět zcela stoprocentně na blízko, střední vzdálenost i do dálky. Spíše považoval za pravděpodobnou malou korekci např. brýlemi na čtení.


  Operace proběhla o vikendu, v sobotu jedno oko a v neděli druhé. Představa, že vám operatér „otevírá“ oko a vkládá do něj cizí předmět, není pochopitelně příjemná, ale byla jsem rozhodnuta podstoupit cokoliv, co by mi pomohlo vrátit životní komfort v souvislosti s dobrým viděním.  Dnes se usmívám, když si vzpomenu, jak jsem ležela na operačním stole zakrytá rouškami, jen jedno oko, které mělo být operováno, bylo přístupné pro práci operatéra.  MUDr. Studený byl velmi příjemný a laskavý, mluvil na mě a vysvětloval, co bude dělat. Kdyby mi to neřekl, snad bych ani nepoznala, že na oku pracuje. Neviděla jsem a necítila jsem nic. Po několika minutách se ozvalo: „Hotovo! Šlo to velmi dobře.“


  Oko bylo zakryto s tím, že druhý den ráno mohu obvaz sundat. Nikdy na ten okamžik nezapomenu. Odstranila jsem gázu a podivala se přes okno do zahrady. Viděla jsem jasně i drobné lístky rostlin  na vzdálenějšich místech, zatímco předtím jsem z této vzdálenosti sotva poznala, jaké rostliny tam jsou. A ještě něco: celý svět se mi zdál mnohem jasnější, jakoby  rozzářený bleděmodrým světlem. Bylo to nádherné.


  Ten den jsem absolvovala ještě operaci druhého oka se stejným postupem a výsledkem. Nic mě nebolelo, cítila jsem se skvěle, jen jsem se nemohla pár týdnů po operaci líčit, předklánět  a fyzicky se namáhat. Ale to vše se dalo lehce zvládnout.

  Dnes jsem rok po operaci. Přestože mi můj oční lékař pro jistotu doporučil brýle s půlkou dioptrie na čtení, nepoužívám je, protože je nepotřebuji. Čtu bez problémů běžné texty i malá písmena. V domácnosti dělám  všechny činnosti i ruční práce – bez brýlí. A na letišti si přečtu všechny drobné texty včetně číslic na vzdálených monitorech a tabulích, aniž bych musela v kabelce hledat brýle na dálku.


  Jsem velmi ráda, že jsem se pro tuto operaci rozhodla a vynaložených finančních prostředků rozhodně nelituji. Byla to skvělá investice. Děkuji celému týmu Očního centra Somich za skvělou práci.


  Naše kontakty

  Oční centrum Karlovy Vary
  Závodní 391 / 96C
  360 06 Karlovy Vary

  Sídlo a fakturační adresa
  SOMICH s. r. o.

  Závodní 391 / 96C,
  360 06 Karlovy Vary

  Zák. linka: +420 775 556 563
  E-mail: somichrecepce@gmail.com

  Naše další pracoviště

  Napište nám

  Ohlasy našich spokojených pacientů

  Předchozí pacient Následující pacient Další pacienti

  SOMICH oční centrum na Facebooku
  Akceptujeme platební karty

  Copyright © 2020, Somich. Všechna práva vyhrazena. Realizace iNDiGOmultimedia s.r.o.
  Kontaktní informace - Zákaznická linka 775 556 563, eMail: somichrecepce@gmail.com

  stránka vygenerována za 0.252 s